نماد سایت حرفه ای

تماس صوتی واتساپ: همه آنچه باید بدانید

تماس صوتی واتساپ: همه آنچه باید بدانید

واتساپ از سال ۲۰۱۵ تماس صوتی رایگان را بین کاربران ارائه داده است. در عرض ۱۲ ماه، بیش از ۱۰۰ میلیون تماس صوتی در روز از طریق این پلتفرم برقرار می‌شود. امروزه جایگزین تماس‌های تلفنی سنتی بسیاری از کاربران شده است.

تماس‌های واتس اپ چگونه کار می کنند؟ چند نفر می‌توانند در یک تماس باشند؟ آیا محدودیتی برای مکان وجود دارد؟ و آیا هزینه‌های مخفی برای برقراری تماس واتساپ وجود دارد؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

تماس‌های واتساپ چگونه کار می‌کند؟

تماس‌های واتساپ از طریق اینترنت برقرار می‌شود. این بدان معناست که یک تماس از طرح داده شما استفاده می‌کند، نه از توانایی تماس صوتی شبکه شما. از این نظر، مانند اسکایپ، وایبر و بسیاری از رقبای voice-over-IP (VOIP) دیگر کار می‌کند.

به بیان ساده، بابت برقراری تماس هزینه‌ای از شما کسر نمی‌شود. اما بسته به داده تلفن، هزینه استفاده از داده شما کسر می‌شود. اگر از طریق اتصال Wi-Fi در حال برقراری تماس واتساپ هستید، شرکت مخابراتی شبکه تلفن شما هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: کلاب هاوس چیست و چرا همه در مورد آن صحبت می‌کنند؟

آیا تماس‌های ویدئویی در واتساپ پشتیبانی می‌شوند؟

بله، تماس‌های ویدئویی در واتساپ در دسترس هستند. هنگامی که ویژگی VOIP برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ ارائه شد، آنها در دسترس نبودند، اما واتساپ در اواخر سال ۲۰۱۶ این قابلیت را اضافه کرد.

برای شروع تماس تصویری به جای تماس صوتی، فقط روی نماد دوربین فیلمبرداری ضربه بزنید تا نماد تلفن در گوشه سمت راست بالای صفحه.

آیا تماس‌های گروهی در واتساپ پشتیبانی می‌شود؟

بله، شما همچنین می‌توانید از طریق واتساپ تماس‌های گروهی برقرار کنید. این محدودیت قبلاً چهار نفر بود، اما در اوایل سال ۲۰۲۰، واتس اپ تعداد این افراد را به هشت نفر افزایش داد. این محدودیت هم برای تماس‌های صوتی و هم تماس‌های تصویری اعمال می‌شود.

اگر سعی کنید و یک تماس گروهی را در یک گروه واتساپ با بیش از هشت نفر شروع کنید، باید از لیست روی صفحه شرکت کنندگان موجود، افرادی را که به کنفرانس دعوت می‌شوند انتخاب کنید.

آیا انتظار مکالمه در واتساپ موجود است؟

واتساپ از انتظار مکالمه پشتیبانی می‌کند. اگر کسی بخواهد با شما تماس بگیرد و شما درحال پاسخگویی به یک تماس دیگر هستید، بسته به اینکه شما با یک تماس صوتی یا یک تماس تصویری هستید، با صدای داخل گوش یا هشدار روی صفحه به شما هشدار داده می‌شود. تماس ورودی تأثیری در تماس فعلی شما نخواهد داشت.

وقتی تماس دیگری دارید، می‌توانید گزینه End یا Accept (برای پایان دادن به تماس فعلی و گرفتن تماس جدید) یا Decline (برای ادامه تماس فعلی) را انتخاب کنید.

آیا محدودیتی در برقراری تماس تلفنی واتساپ وجود دارد؟

در حالی که مزایای استفاده از تماس‌های تلفنی واتساپ بسیار زیاد است، شما همچنان با چند محدودیت و اشکال قابل توجه روبرو خواهید شد.

به عنوان مثال، نمی‌توانید با کاربرانی که واتساپ روی دستگاهشان نصب نشده است تماس بگیرید. به همین ترتیب، نمی‌توانید با شماره‌های عادی تماس بگیرید (از جمله تلفن‌های ثابت). این برنامه با برنامه‌های Skype و تلفن‌های هوشمند که در تماس‌های تلفنی VOIP تخصص دارند متفاوت است.

بیشتر بخوانید: نحوه مشاهده لیست تمام لینک‌هایی که در اینستاگرام کلیک کرده‌اید

تماس واتساپ از چه مقدار داده استفاده می‌کند؟

واتس اپ به طور رسمی ارقامی درباره میزان تخمین زده شده داده‌ها منتشر نکرده است و رسیدن به یک رقم دقیق کمی دشوار است. با این حال، چند تست را امتحان کردیم تا به یک عدد تقریبی برسیم.

تماس در یک کشور:‎

تماس بین المللی واتساپ:

تفاوت معنی داری بین میزان مصرف داده در ۴G یا Wi-Fi نشان نداد. طبق بیشتر تخمین‌ها، هزینه استفاده از این داده کمتر از هزینه مکالمه تلفنی است.

لطفا توجه داشته باشید که این یک آزمون علمی بدون هیچ استانداردی است، فقط از آن به عنوان معیار تقریب تقریبی استفاده کنید.

رقبای واتساپ

واتساپ تنها برنامه پیام رسانی فوری نیست که تماس VOIP رایگان ارائه می‌دهد. برخی از رقبای برجسته آن شامل وایبر، اسکایپ، تلگرام و Zoom است. هر یک از آنها دارای ویژگی‌های مختلف و جوانب مثبت و منفی متفاوتی هستند.

منبع: MUO

خروج از نسخه موبایل