چرا هنوز نباید هارد دیسک (HDD) خود را کنار بگذاریم

چرا هنوز نباید هارد دیسک (HDD) خود را کنار بگذاریم

درایوهای دیسک سخت (HDD)، برای چه کاری مفید هستند؟ کاملاً همه کارها – به جز سرعت. آمار هارد درایو BackBlaze برای سال ۲۰۲۰ منتشر شده است، و این آمار دقیقاً به ما نشان می‌دهند که در هنگام استفاده زیاد کدام مدل‌ها قابل اطمینان‌ترین هستند. اما چرا امروز که درایوهای حالت جامد (SSD) سریعتر و کوچکتر (هارد SSD) معمول هستند، از یک HDD آهسته باید استفاده کنیم؟

Gregory Maksiuk، مهندس نرم افزار CleanMyMac X، می‌گوید: “حتی اگر به نظر می‌رسد که درایوهای دیسک سخت (HHD) یک فناوری قدیمی هستند، اما آنها هنوز در زندگی روزمره ما موقعیت خوبی دارند.”

“درایوهای حالت جامد (SSD) از نظر سرعت، مصرف برق، اندازه و دوام برتر هستند. از طرف دیگر، آنها از نظر هزینه در بیت نسبت به نسخه‌های قبلی بسیار گران‌ترند.”

بیشتر بخوانید: چگونه یک هارد را پاک کنیم؟

تست‌های استرس

BackBlaze یک شرکت پشتیبان‌گیری آنلاین است. این شرکت بیش از ۱۶۰،۰۰۰ هارد دیسک در حال استفاده دارد، بنابراین یک یا دو مورد را می‌داند که کدام یک از آنها بهتر کار می‌کنند، کدام یک از آنها قابل اطمینان‌ترین هستند و کدام یک سریع‌تر خراب می‌شوند. هر ساله، BackBlaze نتایج قابلیت اطمینان این هاردها را منتشر می‌کند و به طور کلی خواندن این نتایج جالب است.

اما اگر در حال خرید یک دیسک سخت هستید، احتمالاً باید به جدول‌ها نگاهی بیندازید تا بهترین مدل را برای خود پیدا کنید. BackBlaze کاربردهای خود را بین تولیدکنندگان و مدل‌ها گسترش می‌دهد و همین امر باعث گسترش خطرات نیز می‌شود. این همچنین بدان معنی است که مجموعه وسیعی از مدل‌ها را دارد که می‌توان داده‌های خود را از آنها تهیه کرد.

چرا هنوز نباید هارد دیسک (HDD) خود را کنار بگذاریم

ما جزئیات آمار را ارائه نخواهیم کرد، اما نتیجه کلی این است که هارد دیسک‌ها در سال ۲۰۲۰ از دو سال قبل قابل اطمینان‌تر بودند. نرخ شکست سالانه برای سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹، ۵۰ درصد کاهش داشته است.

این پیشرفت هم در درایوهای تازه اضافه شده و هم در درایوهای قدیمی که هنوز هم استفاده می‌شوند دیده شد. بنابراین، مگر اینکه به برخی از ویژگی‌های خاص SSD نیاز داشته باشید، اکنون زمان مناسبی برای خرید این فناوری “قدیمی” است.

بیشتر بخوانید: پاور بانک چیست ؟ چگونه از پاور بانک نگهداری کنیم ؟

ظرفیت و قیمت

به دو دلیل ممکن است بخواهید HDD در سال ۲۰۲۱ بخرید. ظرفیت و قیمت. هارد دیسک‌ها در هر گیگابایت هنوز ارزان‌تر از SSD ها هستند. و اگر این HDD ها را به صورت خام و بدون محفظه و منبع تغذیه USB 3.0 فانتزی خریداری می‌کنید، حتی ارزان‌تر هستند.

به عنوان مثال، یک نگاه سریع به آمازون نشان می‌دهد که می‌توانید یک SSD یک ترابایتی را با کمی بیش از ۱۰۰ دلار انتخاب کنید. این نوع داخلی است، نه نوع قابل حمل با اتصال به USB.

برای مقایسه، می‌توان یک HDD چهار ترابایتی را با قیمت ۶۰ تا ۷۰ دلار خریداری کرد.

“درایوهای حالت جامد (SSD) از نظر سرعت، مصرف برق، اندازه و دوام برتر هستند. از طرف دیگر ، آنها بسیار گران ترند …”

یک SSD داخلی ۸ ترابایتی  ۱۵۰۰ دلار برای شما هزینه دارد درحالی که یک هارد دیسک ۸ ترابایتی با هزینه‌ای کمتر از ۲۰۰ دلار یا کمتر اگر فقط از آن برای اهداف بایگانی استفاده کنید، می‌تواند داشته باشد.

مشکل HDD ها کند و پر سر و صدا بودن آنهاست. داخل آن دیسک‌های چرخشی وجود دارد و موتورهای آنها صدا ایجاد می‌کند. و از آنجا که هد خواندن / نوشتن باید از نظر جسمی به نقطه صحیح دیسک منتقل شود، سرعت آنها کند است.در حالی که سرکت SSD بسیار بیشتر از HDD است.

بنابراین، ترفند این است که هم از HDD و هم از SSD استفاده کنید و هرکدام را در جایی که عالی هستند استفاده کنید.

بنابراین، برای تهیه نسخه پشتیبان یا هر چیزی که به سرعت نیاز ندارد، از HDD استفاده کنید. و برای کارهای سریع یا عملکرد بی صدا، از SSD استفاده کنید.

منبعک LifeWire

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *